День проліска

19 квітня

Пролісок - символ надії. фото: gorod.cn.ua

Пролісок - символ надії. фото: gorod.cn.ua

Щорічно 19 квітня в багатьох країнах світу відзначається вже став традиційним гарне весняне свято - День проліска (The Day of Snowdrop). Свою історію він веде з Англії, де був заснований в 1984 році. Взагалі в світі, в залежності від кліматичної зони, зацвітають проліски від січня до квітня. А оскільки у Великобританії їх цвітіння припадає на середину квітня, то і цей день був приурочений до цього періоду - початку весни і теплих сонячних днів, а сьогодні став любимо і популярний і в інших країнах.

Варто сказати, що в Англії проліски - це дуже популярні квіти, а ставлення до них дуже трепетне. Є думка, що це пов'язано зі старовинним англійським повір'ям, яке говорить, що проліски, посаджені навколо будинку, вбережуть його жителів від злих духів. Але насамперед проліски - це перші квіти, які з'являються після зимових холодів і відповідно символізують початок весни, перемогу тепла над холодом і дарують надію на краще. Вони прикрашають багато міські клумби, а їх розведення в Сполученому Королівстві приділяється стільки ж уваги, скільки, наприклад, розведення тюльпанів в Голландії.

Латинська назва підсніжника - «галянтус» (Galanthus) - «молочний квітка». Це рослина відома ще з 1 тисячоліття, в середні століття його шанували як символ непорочності, а повсюдно почали вирощувати у 19 столітті. Сьогодні підсніжники ростуть на багатьох територіях Земної кулі, всього їх налічується близько 20 видів, але практично всі вони занесені в Червону книгу. Найпопулярніший вид - підсніжник білосніжний, а ще є грецька, візантійський, кавказький... Всі вони розрізняються за формою і забарвленням і навіть аромату, але всі вони дуже подобаються.

Однак, на жаль, сьогодні пролісок став жертвою саме «людської любові». Ці квіти прекрасні, але тільки в природі, адже зірвані квіти «живуть» лише кілька днів. А з вини людей, які по-варварськи «збирають» проліски, їх на Землі з кожним роком стає все менше і менше. Ще не так давно вони росли в багатьох країнах, але квітучі рослини піддавалися масовому знищенню на букети, а їх цибулини хижацьки викопувалися. Тому в даний час більшість видів підсніжників занесено в Червону Книгу як зникаючий вид, збирати їх не можна. Екологи виступають за посилення заходів по відношенню до «збирачам» пролісків, закликають всіх ставитися до цих кольорів обережно і дбайливо і навіть напередодні весняних свят не дарувати жінкам. Але кожен рік з настанням весни в містах знову з'являються торговці пролісків, і не тільки тих, які вирощені в тепличних умовах. Тому, якщо вам захочеться купити букетик цих красивих квітів, згадайте, що, купуючи їх, ви підштовхуєте браконьєрів до ще більш масштабного збору в наступні роки. Відмовтеся від цього маленького задоволення, допомагаючи тим самим зберегти живу природу. Щоб і в наших нащадків була можливість побачити це диво природи в живу, а не тільки дізнатися про нього з казок і легенд. Ось про що нагадує сьогоднішнє свято - День проліска.

Все по темі: , , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята



© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.