Різдвяний святвечір

6 січня

Святвечір - за народним календарем 6 січня.

Святвечір - за народним календарем 6 січня.

У народі його також називають «коляда». Значення святої ночі появи на світ Христа настільки велике, що навіть хід нової історії і наше літочислення ми сьогодні ведемо саме від Різдва Христового. У Київській Русі це свято було одним з найулюбленіших.

Святвечір — завершальний день Різдвяного посту. Традиційно цього дня в їжу можна було приймати лише так зване коляда (кутя) — розмочені зерна пшениці з медом і фруктами. Ця традиція і дала другу назву святу.

У Різдвяний святвечір до «вечірньої зірки», тобто до вечірніх співів за Богослужінням «Волхви ж із зіркою подорожують», нічого не їли і навіть не сідали за стіл. З появою ж на небі першого радісного вогника, який сповістив колись волхвам про народження Рятівника, можна було починати святкувати.

Головна кулінарна подія Різдва — це вечеря в святвечір. Наші пращури напередодні Різдва обов'язково клали на стіл пучок свіжого сіна — на згадку про ясла, в яких народився Ісус. Стіл накривали білосніжною скатертиною і розставляли на нім дванадцять страв — по числу апостолів — і всі страви були пісними.

А з настанням 7 січня на стіл дозволялося ставити і м'ясні страви.

Все по темі: , , ,

Роздрукувати

Зберегти в Календар Google

Схожі свята

  • Різдво Христове

    Різдво Христове - одне з головних християнських свят, друге після Великодня, встановлене на честь народження Ісуса Христа. В Україні, яка використовує григоріанський календар, це свято припадає на 7...
  • Водохресний Святвечір

    Водохресний Святвечір (в народі ще називають голодний вечір) — це вечір–приготування перед великим православним святом, яке називається Господнє...

Сьогоднішні свята

© 2009-2024 day.calendar.org.ua - це повний календар свят, подій, іменин, народних прикмет на кожен день. Друкована версія.